Evde Modern Yara Bakımı

Cilt bütünlüğümüzü bozan, derimizde oluşan her türlü hasara yara denir. İnsan vücudu yaraları kendi kendine iyileştirecek şekilde programlanmıştır. Fakat bazı durumlarda yaraların iyileşmesi gecikebilir. 4-6 haftada iyileşmeyen yaralara kronik yara diyebiliriz. Bu gecikmeye bir çok içsel veya dış kaynaklı etken sebep olabilir.

Yara bakımının amacı, yaranın iyileşmesini engelleyen bu sebepleri bulmak ve bu sebepleri ortadan kaldırmaktır.

Yara bakımında altta yatan hastalık veya bozukluğu ortaya çıkarmak için laboratuvar incelemeleri, dr muayenesi ve hemşire bakımının önemini belirtmek isteriz.

İyileşmeyen yaraları olan hastaların ağrı ve rahatsızlıktan uzak olmasını istiyoruz. Ve onlara önem veren kişiler için hayatı kolaylaştırmak istiyoruz. Geliştirilmiş yara örtülerimiz son kullanıcılarla ve sağlık hizmeti uzmanlarıyla gerçekleştirilen açık, sürekli diyaloglar üzerinden geliştirilmektedir. Aynı hedefe ulaşmak için birlikte çalışıyoruz: iyileşmeyi hızlandırmak, optimum rahatlık sunmak ve yara bakımını basitleştirmek.

Ürünlerimizle sunduğumuz çözümler enfekte yaralar, enfekte olmayan yaralar veya ağrılı yaralar dâhil olmak üzere düşük düzeyde eksüda bulunan yaralardan yüksek düzeyde eksüda bulunan yaralara kadar geniş bir aralığın yönetimini destekler.

Evde bakım hizmetinde amaç, hastaneye gelmesi zor veya mümkün olmayan hastalarımıza evde bu konforu sağlayabilmek ve hızlı iyileşebilmelerine katkı sağlamaktır. Evde sağlık hizmetleri veren ve yara bakımı yapan uzman hemşirelerimizin diğer bir görevi de çoğunlukla yatağa bağımlı olan bu hastaların yakınlarına ve bakıcılarına da dikkat etmeleri gereken konularda eğitim vererek, yeni yara açılmasını önlemektir.